Zatepľovací systém


V každej chvíli nájdete v skladoch našej spoločnosti všetko, čo potrebujete na zateplenie – izoláciu Nobasil, expandovaný polystyrénu (EPS) ITSK, extrudovaný polystyrén, armovacie mriežky Omfa, upevňovacie systémy Koeler, penetračné nátery, tmely a fasádne omietky. Zodpovedne Vám odporúčame kontaktný zatepľovací systém Cemix, certifikovaný podľa noriem EÚ so zárukou na systém ako celok. 

V absolútnej väčšine prípadov sa na zateplenie rodinných domov používajú kontaktné zatepľovanie systémy. Existuje veľa murovacích systémov o ktorých ich výrobcovia tvrdia, že ich netreba zatepľovať. Ešte sme sa však v praxi nestretli s domom v takej kvalite, aby v jeho murive vďaka projektu alebo realizácii nevznikli tepelné mosty.
Odporúčame nestavať z murív hrúbky 440 až 500 mm, ale z 300 alebo 380 mm a každý dom zatepliť. Ak chcete, aby kontaktný zatepľovací systém nielen izoloval dom (pred chladom i teplom), ale aj bránil šíreniu zvuku a požiaru a aby dom dýchal, odporúčame zatepľovací systém s čadičovými doskami.
Uvedomujeme si, že každý si nemôže dovoliť zaplatiť za čadičový systém o 80% viac, ako za systém s expandovaným polystyrénom, ale odporúčame pri stavbe radšej šetriť na niečom inom, ako na zateplení.


 

Na vrch stránky
Na vrch stránky